Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 15463306



*

nr 1546 3306


Akvarell

2 st, blommor, Kina, 24x23 cm, akvarell, yttermått inklusive ram: 31x24 respektive 24x30 cm


Utrop:

500 kr

Såld:

200 kr

Sista tid för bud online:

måndag 5 juni 2023
kl 19:16:02


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
2/6 15:39:26 1      100 kr
4/6 23:56:02 2      150 kr
5/6 19:11:02 1      Vinnande bud
5/6 19:11:16 1      justering av budtak
5/6 19:11:25 1      justering av budtak


bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller asiatisk asien blommor kina kinesisk kinesiskt vattenfärg
  • 8022 Akvarell
    Alexandre Mohr, med dedikatiion till Signhild de P..//
    Aktuellt bud: 600 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 18:38
  • 8213 Akvarell
    Åslund, daterad -90, sjölandskap. Akvarell, bildmå..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 20:06
  • 8097 Akvarell
    Birgit Sahlberg. Signerad, daterad 1927, stilleben..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 19:36
  • 8315 Akvarell
    F Lachner, Signerad, Damm, 35x49 cm, yttermått ink..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 19:35
  • 6381 Akvarell
    Olof Walfrid Nilsson (1868-1956), Kustmotiv. Signe..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 20:22
  • 8033 Akvarell
    Robert Högfeldt (1894-1986), Sverige. Sovande barn..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 18:29




Ladda ner broschyr